masáže

Masáž patří mezi nejstarší regenerační a relaxační metody. Má blahodárný účinek na většinu částí lidského těla. Masáž je starobylá metoda využívaná k posílení organismu, k upevnění tělesného i duševního zdraví a osvěžení po fyzické a psychické námaze.

Klasická masáž se zaměřuje na uvolnění napnutých svalů a dokáže ulevit od bolesti. Má také velice pozitivní vliv na pohybovou soustavu, stimuluje krevní a lymfatický systém a zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech. Tím dochází k navrácení síly, vitality a zesílení imunitního systému. Pomocí klasické masáže se zvyšuje množství kyslíku přiváděného do tkání, lépe se prokrvuje tělo, zrychluje metabolismus a urychluje se proces celkového čištění a uvolnění organismu. Rychle a důrazně se střídají silové hmaty (hnětení, tepání, chvění) s jemnějšími doteky (roztírání, tření, vytírání)

V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Pomáhá zvládat psychickou únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí celkově Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu a bolestech zad. Má blahodárný relaxační účinek, neboť se při ní příjemně uvolníte, díky čemuž klasická masáž působí i na vaši psychiku.

Mízní (lymfatický) systém je životně důležitou součástí imunitního systému. Má několik funkcí:

 

Drenáž – odvod tekutiny – 2-3l denně

Odvod bílkovin – krevní cévy jsou pro bílkovinu téměř nepropustné, proto je bílkovina transportována lymfatickým systémem.Při „poruše“ tohoto mechanismu vzniká chronický lymfatický otok

Odplavení lymfocytů, které se zde uvolňují

Filtrační funkce – v lymf. uzlinách se zachycují toxiny, bakterie, cizorodé látky a nádorové buňky. Přitom se spouští tvorba lymfocytů a protilátek

Odvod tuků – jako chylus se označuje lymfa, obsahující tuk

Pravidelnou manuální lymfatickou masáží lze zabránit vzniku poúrazových a pooperačních otoků. Nezanedbatelný není ani přínos v boji proti celulitidě, při formování postavy, redukci váhy, regeneraci sportovců a pracujících s vysokým zatížením dolních končetin. Díky ní se daří minimalizovat otoky a často dochází k úplnému vyléčení.

Manuální lymfatická masáž

je druh jemné hmatové techniky, která pdporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin- toxických látek. Napomáhá tak regeneraci organismu.

Je vhodná i jako preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému sezení či stání v nezměněné poloze. Pomáhá rychlejší regeneraci nejen po fyzické zátěži, při vrcholovém i rekreačním sportu ALE I PO PSYCHICKÉ ZÁTĚŽI – STRESU. Psychická pohoda by měla vydržet min. měsíc.!

Jak často má být lymfatická masáž prováděna:

 

Jako prevence-detoxikace- asi jednou měsíčně

Prevence celulitidy, těžkých nohou, křečových žil 2x měsíčně

Odstranění,léčba celulitidy, otoků (těžké nohy apod.) minimálně 10 ošetření v intervalu 2 – 3 drenáží týdně, dále pak pokračovat 2x měsíčně

Akné – při akutní fázi denně, po týdnu pak 2x týdně

U ŽILNÍCH A LYMFATICKÝCH OTOKŮ

U BÉRCOVÝCH VŘEDŮ, KŘEČOVÝCH ŽIL, LUPENKY

U BOLESTÍ SVALŮ A PÁTEŘE

U PORUCH LÁTKOVÉ VÝMĚNY V KLOUBECH –DNA, ARTRÓZA

U MIGRÉN

OBRNA LÍCNÍHO NERVU

PO PLASTICKÝCH OPERACÍCH PRSŮ A OBLIČEJE

PŘI POCITU TĚŽKÝCH NOHOU

PRO CELKOVOU REGENERACI, RELAXACI A DETOXIKACI

PŘI NADVÁZE – AKTIVUJE PROCES HUBNUTÍ

U CELULITIDY – PREVENCE I ZPŮSOB ODSTRANĚNÍ

U AKNÉ

PROTI VRÁSKÁM, ZLEPŠENÍ STAVU PLETI

FYZIOLOGICKÁ – normální – REAKCE NA LYMFODRENÁŽ:

Dočasná únava, velmi často může snižovat pozornost při řízení motorových vozidel či při práci, sucho v ústech, pocit žízně, časté močení, tmavá a „ nevoňavá „ moč. Budete dobře spát a druhý den se budete cítit hodně dobře.

2 HOD PO PROVEDENÍ LYMFODRENÁŽE PRACUJE LYMFATICKÝ SYSTÉM AŽ 5X RYCHLEJI

V TOMTO DNI JE NUTNÉ VYPÍT NEJMÉNĚ 3L TEKUTIN!!!

Celková masáž trvá cca 2,5hod!!

PRO DOSAŽENÍ OČEKÁVANÉHO VÝSLEDKU JE NUTNÉ LYMFATICKÉ MASÁŽE ROVÁDĚT OPAKOVANĚ.

Také milujete čokoládu

Horký čokoládový zábal je špičkou mezi zkrášlujícími procedurami…

Čokoláda vás spolehlivě dostane do dobré nálady, neboť podporuje tvorbu hormonů štěstí. Obsahuje mnoho vitaminů, aminokyseliny, minerály a antioxidanty, které pokožku vyživí a omladí. Theobromin podporuje látkovou výměnu, což se výborně hodí jako doplněk anticelulitidního a detoxikačního programu.

Čokoterapie je výjimečným prostředkem proti zimní depresi, stresu a špatné náladě, skvělá pro jemnou, vyživenou a voňavou pleť.

Vůni čokolády ucítíte ještě celý den

Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.

Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Medová masáž se osvědčila v především v léčbě civilizačních chorob, z nichž můžeme jmenovat revmatická onemocnění svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronicky únavový syndrom, bolest hlavy a migrénové stavy, deprese, jaterní choroby, slabost ledvin, kožní problémy, neplodnost či menstruační potíže.

Medová masáž se provádí na zádech pacienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Medovou masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kloubech, kolenech či obličeji. Při reflexních masážních hmatech se začne aktivovat funkce, která přispívá k vylučování škodlivin z organismu prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla.

Po kvalitně provedené medové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. K dozvukům kvalitní masáže a prvotním známkám očisty patří středně vysoká, ale příjemná únava, mírné bolesti hlavy, drobná vyrážka, menší začervenalé skvrny na pokožce, u žen může dojít ke středně silným výtokům. Každý klient však na masáž reaguje individuálně, tudíž může nastat situace, že po masáži nedojde vůbec k žádným negativním reakcím.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba jedenkrát měsíčně, při mírných obtíží postačí návštěva maséra zhruba jedenkrát za dva týdny, při akutních zdravotních problémech je nutné masáž absolvovat jedenkrát týdně.

Jedná se o velmi oblíbenou masáž, která se vyvinula z klasické masáže, ale používá rychlejší hmaty nebo vyšší tlak. Jejím hlavním cílem je příprava svalů na následné zatížení (to v případě tzv. “pohotovostní masáže“) nebo odstranění metabolitů ze svalstva. Masér používá vyššího tlaku, aby důkladně propracoval svaly včetně hlubších vrstev. Zlepšuje prokrvení ve svalech a napomáhá odplavování škodlivých látek, což má za následek ideální svalové zahřátí a protažení před výkonem nebo rychlejší regeneraci po výkonu. Tím se podstatně snižuje riziko případného úrazu během další fyzické námahy.

 

SPORTOVNÍ MASÁŽ MŮŽEME ROZDĚLIT DO NĚKOLIKA SKUPIN:

masáž kondiční – je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy, např. omezeným pohybem v kloubech, ochablým a zkráceným svalstvem, ztuhlostí, bolestivostí, atd. – velmi vhodná pro širokou veřejnost.

masáž pohotovostní (pro sportovce) – slouží jako součást přípravy sportovce na sportovní výkon, připravit svaly na sportovní aktivitu a námahu, zvýšit cirkulaci tělních tekutin, provádí se nedlouho před sportovním výkonem (dráždivá, uklidňující a zkrácená)

masáž o přestávkách mezi výkony – používá se na prokrvení a rozmasírování nejvíce zatížených svalových partií a k předejití svalových křečí

masáž po výkonu –používá se na odstranění celkové únavy, regeneraci a uvolnění svalů nejvíce zatížených sportovní činností nejen pro sportovce.

Tato masáž pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Jedná se o vysoce relaxační masáž hlavy, šíje a ramen. Působením na citlivé body při ní dochází k uvolňování bolesti, zlepšení celkového stavu a nálady klienta. Tato masáž může sloužit k odstranění únavy, je prospěšná při nespavosti a při bolestech hlavy, uší, očí a zubů. Přispívá k uvolnění celého nervového systému a k vyladění obou mozkových hemisfér.Dále uvolňuje  svaly krční páteře a odtraňuje energetické bloky. Prospěšná bývá i při jakékoli nerovnováze těla, nervového systému a mysli. Zlepšuje také stav pokožky a hlavy a slouží jako prevence bolesti hlavy.