permanentní make-up

Permanentní make-up:

je to mikroimplantace pigmentu do vrchní vrstvy pokožky, tzv. permanentní líčení na dobu 1-2 let a to dle intenzity barvy která je aplikována. Zákrok se provádí pomocí jemné jehly přičemž se přírodní barvivo dostává 0,2mm pod kůži. Je minimálně bolestivý vzhledem k používání speciálních anestetik před a v průběhu celé aplikace PMU. Permanentní make-up dokáže podtrhnout krásné rysy Vaší tváře a skrýt její nedostatky.

Přednosti permanentního make-upu:

velmi přirozený vzhled, umožní vypadat dobře v přírodě, u vody i při jakémkoli sportu a je vhodný pro ženy které se nerady líčí. PMU dokáže pomoci ženám s atypickými problémy – tvaru obočí, rtů i očí a vrátit jim zpět jejich sebevědomí. Je známé že každá polovina obličeje je jiná, tudíž je pro některé z nás velmi obtížné až nemožné si namalovat obě strany stejně, ať je to obočí, rty či linky a přemalováváme si je i několikrát. S permanentem se žena ráno vzbudí upravená a spokojená. Permanentní make-up vám v tomto směru pomůže a zachrání i hodinu času každý den. PMU ovšem není doménou pouze žen, je vhodný a nyní často aplikován i na muže.

Postup při aplikaci permanentního make-upu:

1.

konzultace o vhodnosti a možnostech aplikace PMU

2.

případné odlíčení a desinfekce místa, kde se bude PMU aplikovat

3.

Nanesení povrchového anestetického krému

4.

Předkreslení tvaru – konzultace, výběr vhodného barevného odstínu PMU

5.

Aplikace pigmentu

6.

Poučení o následné péči + informační letáček a následné péči o PMU

Péče před a po aplikaci PMU

Zaléčení a příprava:

 • k aplikaci PMU přijďte najezená, nepijte kávu alespoň 3 hodiny před aplikací, 24 h před aplikací nepožívejte žádné alkoholické nápoje, min. 12 hodin odlíčená, 2 dny bez solária
 • v den aplikace nesmíte být nemocná – tedy brát antibiotika či jiné léky na virózu
 • dle pokynů preventivní opatření proti oparu jdete-li na PMU rtů pro prevenci oparů užívejte nějaký čas před samotnou aplikací dostatek vitamínů, především skupiny B a C. V případě že na opary trpíte, je vhodné užití antivirotik – např. tablety Herpesin alespoň 2 dny před aplikací PMU rtů. Pouze na lékařský předpis.
 • v případě PMU linek, nesmíte mít prodloužené řasy a je nutné yynechat séra pro podporu růstu řas minimálně 2 týdny před samotnou aplikací PMU.

Hygiena a použité materiály:

 • k aplikaci PMU se používají vždy pomůcky a prostředky sterilní tedy jednorázové, žádný materiál se nepoužívá opakovaně.

 

Znecitlivění před a v průběhu procedury:

 • jelikož je pokožka na obličeji velice citlivá, provádí se v průběhu aplikace pro zmírnění bolesti lokální znecitlivění povrchovými anestetiky.
 • provádí-li se PMU očních víček, používají se i speciální oční kapky se zklidňujícím účinkem

 

Vlastní aplikace:

 • provádí se zásadně a bezvýhradně dle předkreslení schváleného zákazníkem

 

Pokyny pro ošetření po aplikaci:

Po aplikace PMU, máte za sebou polovinu úspěchu. Další polovina spočívá v tom, jak budete o PMU pečovat v průběhu hojení. Proces hojení závisí na aktivitě, typu pokožky a na vlivu okolního prostředí. Prvotní regenerace trvá 4 až 7 dnů, úplná – hloubková až 6 týdnů. Tyto dny můžeme rozdělit do dvou etap. První do odpadnutí stroupků, druhá do úplného vyhojení a stabilizace vybarvení.

V první etapě vypadá PMU velmi výrazně, protože pigment smíchaný s tkáňovým mokem i krví získá ve stroupcích tmavší zbarvení. Stroupky mohou vydržet 2 – 4 dny (obočí až týden), pak se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar.  Konečná barva se stabilizuje po 5 týdnech. (po první etapě je pigmentace značně světlejší než výsledný efekt). První etapa je rozhodující období pro docílení výsledku. V tomto celém období hojení, stroupky nemůžete namáčet, odstraňovat a zrychlovat proces hojení pomocí jakýchkoli prostředků. Pigment je totiž do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka začíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment. Jestliže stroupek silně namočíte nebo jej odstraníte před stanovenou dobou, pak se nebude vstřebávat nic a vznikne mezera vyžadující korekci. Obráceně, při znečistění se vstřebávají i nežádoucí látky a může dojít ke změně barvy či k infekci. V prvních 24 hodinách je vhodné odsávat tkáňový mok papírovým kapesníčkem, aby se nevytvořily velké stroupky. Další nezbytnou podmínkou je spát v tomto období pouze na zádech, vyhnout se znečištěnému prostředí, nenavštěvovat posilovny, bazény, solária, chránit se před sluncem, nepoužívat samoopalovací prostředky, pudry, prostředky s AHA kyselinami, žádné mastné prostředky a líčidla, vyhnout se tělesné námaze. Máte-li dostatek vlastního obočí a přejete si podtrhnout či zvýraznit tvar, může ve výjimečných případech se stroupkem vypadnout i pár vlastních chloupků obočí – je to běžné, především v technice pudru či ombre.  Obočí následně doroste. V případě PMU rtů nepoužívat rtěnky, při konzumaci silně zabarvených potravin a nápojů (káva, víno apod.) dbát opatrnosti. Spíše se těmto potravinám vyhnout a nápoje konzumovat brčkem. Večer si nečistit zuby.

Pečující krém, který obdržíte po aplikaci PMU začněte nanášet v případě obočí nejdříve 24 hodin po aplikaci a to v minimálním množství 1 x denně. Máte-li mastnou pleť, nenanášejte krém vůbec, jen v případě silného pnutí.

Oční linky – neaplikovat žádný krém.

Rty vyžadují zvláštní péči a je nutné udržovat je více hydratované – nutno mazat až 5 x denně. Stroupky v žádném případě neslupujte – odpadnou samy.

Následná korekce pro ustálení a fixaci barvy, vylepšení tvaru či doplnění chybějícího PMU se provádí od 1 měsíce – 3 měsíců od první aplikace PMU.

Aplikace PMU se nedoporučuje v případě:

 • při nemoci cév
 • při zvýšené krvácivosti, snížené srážlivosti – berete léky proti srážlivosti krve. Léky jako Heparin, Acylpirin, Valfarin je nutné vysadit 28 dní před aplikací PMU
 • v případě alergie na anestetika, jehly a desinfekční prostředky
 • máte-li lupenku či jiné choroby kůže, máte špatnou srážlivost krve, HIV či hepatitidu, berete léky na vysoký krevní tlak, při užívání psychofarmatik a antibiotik
 • při onemocnění štítné žlázy je nutná konzultaci s lékařem před aplikací PMU
 • máte-li menstruaci v den zákroku může být aplikace bolestivější – jste-li citlivější
 • těhotenství
 • po chemoterapii je aplikace PMU možná nejdříve 6 měsíců po ukončení léčby

Obočí je velmi důležité pro celkový výraz obličeje. Permanentním make-upem lze upravit barvu, tvar, hustotu, intenzitu, délku obočí, včetně drobných asymetrii a nerovnosti obočí. Obočí je doménou obličeje, proto je velice důležité přesné provedení. Před aplikací PMU vždy společně konzultujeme představu klientky, obočí pečlivě předkreslíme, vybereme vhodnou barvu a dle možností a přání provedeme buďto plné, vláskované 3D či microblading. Obočí umrtvuji před i v průběhu aplikace PMU, tímto se stává aplikace téměř bezbolestnou.

Permanentním make-upem rtů, můžeme dosáhnout opravdu skvělých výsledku v případě nesrovnalostí a asymetrií rtů. Můžeme upravit délku, tvar, zvětšit objem nebo jen zintenzivnit červeň rtů. Před aplikací PMU vždy pečlivě konzultuji představu s klientkou. Budoucí tvar rtů si předkreslím, společně zvolíme vhodnou barvu, tvar a po odsouhlasení začnu s aplikací PMU. Rty si vždy umrtvuji před i v průběhu aplikace,tímto se stává aplikace téměř bezbolestnou.

Linkami můžeme řasy opticky zahustit či pozměnit nebo zvýraznit tvar oka. To opticky srovná drobné asymetrie oka. Aplikovat můžeme linku přes celou délku oka s výraznější zakončenou špičkou – což nahrazuje líčení očí, linka se zakončením do ztracena, či pouze zvýraznit oči protečkováním mezi řasami. Před aplikací PM vždy společně konzultujeme představu klientky/a – délku, tloušťku i zakončení linky. Linky si částečně předkreslím, víčka umrtvím lokálním anestetikem a po odsouhlasení začnu s aplikací PMU Víčka umrtvuji před i v průběhu aplikace PMU.